فهرست مطالب

انواع ویترین های شیشه ای کدامند؟از دیرباز تا کنون، شیشه نقش مهمی در معماری داشته و به زیبایی و کیفیت آن اهمیت داده شده است. یکی از موارد کاربرد شیشه، استفاده به عنوان ویترین در مکان هایی مانند فروشگاه ها، مغازه ها یا داروخانه هاست که به آن ها ویترین شیشه ای گفته می شود. ویترین های شیشه ای که انواع مختلفی دارند، بعد از ویترین های چوبی روی کار آمدند و با توجه به زیبایی که دارند، نمای متفاوتی را در دکوراسیون ایجاد می کنند. در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی انواع ویترین شیشه ای بپردازیم.

انواع ویترین های شیشه ای

ویترین های شیشه ای

ویترین های شیشه ای که عمدتا تماما از شیشه هستند، زیبایی دکوراسیون را چند برابر جلوه می دهند و شما می توانید هر شی ای را داخل این ویترین قرار دهید تا جلوه بیشتری داشته باشد. زمانی که صحبت از انتخاب ویترین شیشه ای می شود، حتما باید یک سری پارامترها مانند فضا را در نظر داشته باشید. به عنوان مثال، از خرید ویترین های بزرگ برای فضای کوچک و محدود باید خودداری شود. استفاده از ویترین های شیشه ای می تواند مزایایی را به همراده داشته باشد. از جمله این که:
 در تمامی فضاها با هر نوع دکوراسیونی قابل استفاده هستند.
 می توان از آن ها برای نمایش دادن وسایل تزئینی استفاده کرد.
 قابل سفارش در ابعاد و اندازه های مختلف هستند.
 شما می توانید مدل دلخواه تان را متناسب با بودجه ای که کنار گذاشته اید، انتخاب کنید.

بررسی انواع ویترین های شیشه ای

انواع مختلفی از ویترین های شیشه ای در بازار موجود هستند که به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.
• ویترین شیشه ای دیواری
ویترین های شیشه ای دیواری همان طور از نامشان پیداست، به دیوار نصب می شوند و شما می توانید وسایل تزئینی مختلفی را در آن قرار دهید که این نوع از ویترین را در بسیاری از فروشگاه ها یا داروخانه ها حتما دیده اید. نکته مهم این است که این نوع ویترین شیشه ای حتما باید توسط فرد ماهر نصب شود و از ایمنی آن نیز اطمینان حاصل گردد.
• ویترین شیشه ای گوشه
ویترین شیشه ای گوشه نیز باید در یک گوشه قرار بگیرد و می تواند فضای کمتری را اشغال کند. این نوع ویترین، دارای قفسه است و شما می توانید از آن برای قرار دادن وسایل مختلف استفاده کنید.
• ویترین شیشه ای کریستالی
ویترین شیشه ای کریستالی، کاملا شفاف است و زیبایی بسیار خاصی دارد و طراحی آن می تواند کمی پیچیده و ظریف باشد، به همین خاطر، معمولا قیمت آن از دیگر انواع ویترین ها بالاتر است و عمدتا در منازل و برای قرار دادن وسایل تزئینی مورد استفاده قرار می گیرند.
• ویترین شیشه ای مستطیلی
از ویترین های شیشه ای مستطیلی می توان در مکان هایی مانند مغازه ها و جواهر فروشی ها استفاده کرد تا اقلامی که داخل آن قرار می گیرند جلوه بیشتری داشته باشند. حتی بسیاری از افراد از این نوع ویترین ها در خانه های خود نیز استفاده می کنند که می تواند به صورت عمودی و چسبیده به دیوار باشد.
• ویترین شیشه ای مغازه
یکی از پرکاربردترین انواع ویترین، ویترین های شیشه ای مغازه هاست که مقاومت بسیار بالایی دارد، به علاوه این که زیبایی دکور را چندین برابر می کنند. ویترین شیشه ای مغازه خود می تواند در انواع مختلفی مانند رنگی، خم یا هوشمند ساخته شود و انواع شیشه هوشمند این قابلیت را دارند که با فشردن یک دکمه از حالت شفاف به مات تغییر پیدا کنند که این مورد بیشتر در مغازه های طلافروشی کاربرد دارد.

قیمت ویترین های شیشه ای

قیمت ویترین های شیشه با توجه به پارامترهای مختلف مانند نوع ویترین، اندازه و ابعاد ویترین و هم چنین طرح و جنس شیشه تعیین می شود و بدیهی است که هر چه اندازه ویترین بزرگ تر باشد یا از مواد باکیفیت تری برای ساخت آن استفاده شود، قیمت بالاتری خواهد داشت. مورد بعد این است که ویترین های شیشه ای که در منازل مورد استفاده قرار می گیرند، قیمت متفاوت تری نسبت به ویترین های شیشه ای مغازه ها و فروشگاه ها خواهند داشت.