فهرست مطالب

تکنولوژی خانه های هوشمند چگونه است ؟ امروزه تکنولوژی خانه های هوشمند به سرعت تبدیل به یک واقعیت می شوند. مالکان ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری از برنامه های کاربردی برای نظارت از راه دور بر املاک خود استفاده می کنند.

بهبود بهره وری انرژی، نور، کنترل دسترسی و نظارت بر شیوه زندگی و خانواده بخشی از این موارد نظارتی می باشد.

ارائه دهندگان خدمات و سرویس ها، برنامه های کاربردی هوشمندانه ای را راه اندازی می کنند که می توانند از طریق یک جعبه، کنترل یا دروازه تنظیم شوند و به مشترکان اجازه می دهند خانه های خود را به محیط های پیشرفته تبدیل کرده و از هر مکانی از طریق گوشی های هوشمند و تبلت های خود کنترل نمایند.

تکنولوژی خانه های هوشمند

دستگاه های هوشمند سازی خانگی نیاز به یک شبکه قدرتمند بی سیم با کمترین میزان مصرف انرژی دارند. با استفاده از چیپ ست ها به راحتی می توانید دستگاه ها را به یک دروازه مرکزی با یک شبکه امن و قابل اعتماد، بدون تعمیر و نگهداری متصل کنید.

هوشمند سازی خانه ها:

در حال حاضر صاحب خانه ها ، خانه های خود را هوشمند می خواهند. از سنسورها و دستگاه های متصل شده در حال حاضر برای کنترل و مدیریت خانه های هوشمند با استفاده از گوشی های هوشمند استفاده می شود.

اما اکثر مصرف کنندگان هنوز انتظار دارند که یک خانه هوشمند باید مجموعه ای از خدمات باشد، نه فقط مجموعه ای از دستگاه های متصل شده.

نسل بعدی سیستم های هوشمند خانه برای سرعت بخشیدن به رشد “هوشمند” در جهان، طیف گسترده ای از انواع سنسور های متصل، اتصال به هاب یا دروازه، و هوش مصنوعی است که این ورودی را جمع آوری و تجزیه و تحلیل می کند.

این سیستم ها می بایست یاد بگیرند که چگونه خانواده ها و خانه های هوشمند کار می کنند، تا زندگی به خطر افتاده را به شکل کارآمد تر و راحت تر تبدیل کنند.

واقعیت خانه های هوشمند:

خانه هوشمند یک واقعیت است، زمانی که در یک خانه هوشمند اتفاقی می افتد آن را فهمیده و به رسمیت می شناسد و عمل متناسب با آن اتفاق را انجام می دهد. برنامه لازم نیست برنامه ریزی شود تا درب را باز کند یا چراغ را روشن کند، بلکه بر اساس الگوریتم رفتار خود آموزی عمل می کند.

یک خانه هوشمند با شبکه ای از سنسورها شروع می کند که شرایط محیطی را اندازه گیری و نظارت می کند. این سیستم یاد می گیرد که چه کسی در خانه است، جایی که آنها در خانه هستند و فعالیت عادی اعضای خانواده در آن روز و زمان خاص چیست.

سپس، با استفاده از اطلاعات تشخیص الگو، سیستم برای باز و بسته کردن پنجره ها، روشن یا خاموش کردن گرمایش، تهویه مطبوع، فعال کردن سیستم امنیتی، و غیره تصمیم می گیرد.

اگر نشتی در سیستم و لوله های آب و فاضلاب وجود داشته باشد، نسبت به قطع سریع کنتور آب و اطلاع رسانی به یک تعمیرکار معتبر اقدام می کند.

تکنولوژی خانه های هوشمند و آرامش والدین:

تکنولوژی خانه های هوشمند به خصوص برای والدین آرامش بخش است. این تکنولوژی به والدین اجازه می دهد تا درب منازل را از راه دور برای کودکان باز کرده و سپس درب را پشت سر آنها ببندند. همچنین در زمان رسیدن فرزندان از مدرسه یا کلاس و محل بازی به خانه، با ارسال ایمیل به والدین اطلاع رسانی می کند.

صرفه جویی در هزینه های زندگی از طریق کنترل مصرف انرژی، نظارت بر خانه در ایام تعطیلات، و یا حتی اخطار به اعضای خانواده برای بروز مشکل برای افراد سالخورده از دیگر خدمات این نوع خانه های هوشمند است.

همه این موارد و امکانات ویژه در زمانی که شما خانه های خود را هوشمند می کنید در اختیار شما قرار می گیرند.

این یک دنیای دیجیتال است و خانه شما نیز می تواند به صورت دیجیتالی باشد. شما انتخاب می کنید که چگونه هشدارها را هنگام ارسال ایمیل یا پیام متنی دریافت کنید.