فهرست مطالب

شیشه رنگی از جمله انوع شیشه است که تاثیر به سزایی را بر روی زیبایی دکوراسیون می گذارد و در انواعی از طرح ها و رنگ ها در بازار موجود است و شما حتما این نوع شیشه ها را در مکان های تاریخی و قدیمی مشاهده کرده اید که از سال ها پیش در ساخت نماهای معروف به کار برده می شده است. در این شیشه ها می توان ترکیبی از چند رنگ را به کار برد و تلفیقی از نور طبیعی و مصنوعی ایجاد کرد. اما شیشه های رنگی از چه چیز و چگونه ساخته می شوند؟

شیشه رنگی چیست؟

آنان که با عنوان شیشه لاکوبل نیز شناخته می شود، شیشه رنگی پشت رنگ هستند که با افزودن اکسیدهای فلزی یا پودرهای فلزی به یک شیشه مذاب رنگ تبدیل می شوند و قابلیت سکوریت شدن یا انتقال به کوره سکوریت جهت نشکن شدن را دارا هستند، که در چنین شرایطی، شیشه در دمای 600 درجه سانتی گراد، حالت ضد ضربه و ضد نشکن پیدا خواهد کرد.
روش های مختلفی برای رنگی کردن این شیشه ها وجود دارد و می توان با اضافه کردن ناخالصی های آهن، انواعی از رنگ ها را تولید کرد. به عنوان مثال،
• اضافه کردن کادمیوم سولفید، رنگ زرد را ایجاد می کند.
• اضافه کردن کلرید، به شیشه رنگ قرمز می دهد.
• برای ایجاد رنگ بنفش می توان مقداری اکسید نیکل اضافه کرد.
• اکسیدهای مس، رنگ شیشه را آبی تا سبز مایل به زرد در می آورند.
• برای این که شیشه به رنگ سفید در بیاید، می توان از ترکیبات قلع استفاده کرد.
انواع آنان بر اساس ضخامت
شیشه های رنگی نه تنها در رنگ های مختلف، بلکه در ضخامت های مختلف در بازار موجود هستند.
•  با ضخامت 4 میل. از این نوع شیشه ها می توان برای درب کمد و کابینت ها و رومیزی استفاده کرد.
•  با ضخامت 5 و 6 میل. این شیشه ها برای پوشش فضای دیواره بین کابینت ها، دیوار پوش دکوراتیو وگلاس بردها مورد استفاده قرار می گیرند و بیشتر از این نوع شیشه ها برای دکوراسیون داخلی استفاده می شود.
•  با ضخامت 10 میل. کاربرد شیشه های رنگی با ضخامت 10 میل در صفحه کابینت، رومیزی و نمای ساختمان می باشد.
•  با ضخامت 16 و 20 میل. از این نوع شیشه ها به ندرت استفاده می شود و برای استفاده به عنوان صفحه کابینت، صفحه بار شیشه ای، اوپن آشپزخانه و میزهای کنفرانس مناسب هستند.

شیشه رنگی

نصب

این نوع شیشه را می توان در هر سازه ای از آپارتمان های مسکونی گرفته تا مکان های رسمی تر و هتل ها نصب کرد و این کار به راحتی انجام می شود. برای نصب این نوع از شیشه ها دو روش وجود دارد:
• شیشه را می توان با استفاده از چسب سیلیکون یا چسب پلی یورتان، بر روی سطح مورد نظر نصب کرد.
• نصب با استفاده از یراق آلات انجام شود، که نیاز است اتصالات نقطه ای و سوراخ کاری در چهار طرف شیشه انجام شود. که این روش این مزیت را دارد که شما می توانید شیشه را به راحتی تعویض و جابحا کنید.

قیمت

زمانی که صحبت از قیمت شیشه رنگی می شود، باید این نکته را در نظر داشته باشید که قیمت این نوع شیشه ها به مراتب از شیشه های معمولی بیشتر است و پارامترهایی مانند اندازه شیشه، رنگ، جنس، مدل و طرح، سکوریت بودن شیشه و هزینه های حمل و نقل بر قیمت آن تاثیر می گذارند و هر چه ابعاد مکانی که از این نوع شیشه ها استفاده می شود، قیمت نهایی کار نیز بیشتر خواهد شد.
برای اطلاع از قیمت شیشه رنگی می توانید با همکاران ما در اسمارت ویو تماس بگیرید.

بیشتر بدانید(شیشه رنگی مات)