فهرست مطالب

شیشه لاکوبل

شیشه، یکی از اجزای جدایی ناپذیر در ساختمان سازی است که علاوه بر این که بر زیبایی دکوراسیون تاثیر می گذارد، می تواند مزایای دیگری مانند ایجاد حریم خصوصی بیشتر و یا کنترل نور ورودی را نیز به همراه داشته باشد. خوشبختانه پیشرفت های بسیاری در صنعت شیشه سازی صورت گرفته و انواعی از شیشه ها در طرح ها و رنگ های مختلف با قابلیت های جدید روانه بازار شده اند. شیشه لاکوبل، از جمله آن هاست که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

شیشه لاکوبل چیست؟

شیشه کوبل، شیشه صافی است که یک سمت آن با رنگ مخصوص پوشیده شده و با عنوان شیشه پشت رنگی نیز شناخته می شوند. این شیشه ها بعد از طی کردن مراحل رنگ، لمینت می شوند و ظاهر براقی پیدا می کنند و خط و خشی روی آن ها ایجاد نخواهد شد، به همین خاطر به عنوان شیشه دکوراتیو و تزئینی در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرند. از ویژگی های منحصر به فرد این شیشه ها می توان به ایمن بودن آن ها هنگام شکسته شدن اشاره کرد و به گونه ای طراحی شده اند که لحظه شکستن، ریزش نخواهند داشت.
شیشه لاکوبل در رنگ های مختلف و در دو نوع مات و براق یا ترنسپرنت در بازار موجود هستند که انواع براق، نور را از خود عبور می دهند و ضخامت آن ها در حدود 4 تا 20 میلی متر می باشد. نوع دیگر شیشه لاکوبل که تی نام دارد، می تواند دمای 650 درجه را به خوبی تحمل کند و سکوریت شود. شیشه لاکوبل متلوکس و متلاک نیز در سه نوع رنگی ساده، مات و متالیک در بازار موجود می باشند.

شیشه لاکوبل

کاربرد شیشه لاکوبل

شیشه های لاکوبل به دلیل تنوع طرح و رنگی که دارند، گزینه بسیار خوبی برای طراحی داخلی به حساب می آیند و تغییرات بسیاری را در فضا ایجاد می کنند، حتی از این شیشه ها می توان در قسمت های بیرونی ساختمان نیز استفاده کرد. از جمله کاربردهای این نوع شیشه می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 شیشه حمام های شیشه ای
 چیدمان اتاق خواب
 در آشپزخانه
 جدا کننده ها و پارتیشن ها
 در فروشگاه ها، مغازه ها و رستوران ها
این مورد را نیز در نظر داشته باشید که شما می توانید طرح های مختلفی را روی این شیشه ها چاپ کنید. بژ، سفید، طوسی، قرمز و مشکی از جمله پرکاربردترین رنگ هایی هستند که برای رنگ کردن این شیشه ها مورد استفاده قرار می گیرند.
مزایا و ویژگی های شیشه لاکوبل
از جمله مزایا و ویژگی های منحصر به فرد شیشه های لاکوبل می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• شیشه های لاکوبل به این دلیل که لمینت می شوند، ایمنی و مقاومت بسیار بالایی دارند و نسبت به شیشه های معمولی، هفت برابر بیشتر نسبت به ضربه مقاوم هستند.
• این نوع شیشه ها در برابر نور خورشید و اشعه های آن بسیار مقاوم هستند و در هوای مرطوب، دچار پوسیدگی یا تغییر رنگ نخواهند شد.
• این شیشه ها به راحتی نصب می شوند و برای نصب آن ها می توان از چسب یا بست فیکس پوینت استفاده کرد.
• نگهداری از شیشه های لاکوبل بسیار راحت است، قابل شستشو هستند و خط و خش بر نمی دارند.
• طراحی این شیشه ها به گونه است که نور را بازتاب می کنند و دیگر نیازی به استفاده از لامپ های بیشتر نخواهد بود.

نصب شیشه لاکوبل

همان طور که اشاره شد، نصب شیشه های لاکوبل کار آسانی است اما باید توسط فرد متخصص انجام شود. جهت نصب، ابتدا باید سطح دیوار کاملا صاف، یکدست، خشک و تمیز و بدون هیچ گونه خیسی و رطوبتی باشد. سپس، شیشه برش داده می شود و با استفاده از چسب، بست فیکس پوینت یا گیره های فلزی بر روی سطح چسبانده می شود. اگر قرار است کلید یا پریز روی شیشه وجود داشته باشد، هنگام برش دادن باید جایی برای این موارد در نظر گرفته شود، چرا که بعد از انجام عملیات سکوریت، امکان اعمال تغییر بر روی شیشه وجود نخواهد داشت.

قیمت شیشه لاکوبل

عوامل مختلفی از قبیل اندازه، طرح، رنگ، برند و شرکت تولید کننده بر قیمت نهایی شیشه لاکوبل تاثیر می گذارند و این نکته را باید در نظر داشته باشید که قیمت این شیشه ها در مقایسه با شیشه های معمولی به مراتب بیشتر خواهد بود. مورد بعدی در خصوص قیمت این است که هر چه ضخامت شیشه بیشتر باشد و شفافیت آن نیز بیشتر باشد، هزینه نهایی نیز بیشتر خواهد بود.