فهرست مطالب

شیشه هوشمند در پارتیشن شیشه ای چیست؟ شیشه های هوشمند، یکی از فناوری های جدیدی هستند که امکان کنترل نور و گرما را در اختیار کاربران قرار داده اند و از آن جایی که این شیشه ها با استفاده از جریان الکتریکی از حالت شفاف به مات تغییر می کنند، امکان حفظ و کنترل حریم خصوصی به صورت کاملا آنی نیز فراهم گردیده است. از شیشه های هوشمند در مجمتع های مسکونی، بیمارستان ها، هتل ها، مغازه ها و خودروها استفاده می شود و امروزه استفاده از این نوع شیشه ها در پارتیشن های شیشه ای نیز بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

در این مقاله قصد داریم به بررسی پارتیشن شیشه ای هوشمند بپردازیم.

شیشه هوشمند پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای هوشمند

این شیشه ها نیز همانند شیشه های معمولی دارای دید دو طرفه هستند، اما مهم ترین مزیتی که دارند این است که شما به راحتی می توانید میزان ورود نور و حرارت را با فشار دادن یک دکمه تحت کنترل در بیاورید. از طرفی، از آن جایی که بسیاری از افراد می خواهند هنگام کار، جلسات یا زمان استراحت خود، حریم خصوصی بیشتری داشته باشند، استفاده از پارتیشن های شیشه ای هوشمند مات شونده می تواند گزینه بسیار خوبی باشد.

استفاده از این شیشه ها در پارتیشن های شیشه ای ، نظافت و شستشوی کرکره ها که کار به نسبت سختی بود را نیز حذف کرده است و امروزه این پارتیشن ها از شیشه های سکوریتی یا لمینتی ساخته می شوند که زیبایی دکوراسیون را چندین برابر خواهند کرد.

ویژگی شیشه هوشمند پارتیشن شیشه ای

از جمله ویژگی ها و مشخصه های بکارگیری شیشه های هوشمند در پارتیشن های شیشه ای می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • عایق صوتی بسیار بالا
  • قابلیت استفاده در اتاق های کنفرانس، اتاق جلسات، محیط های اداری و اتاق خواب ها
  • حفظ حریم شخصی افراد
  • قابل اجرا در طرح ها و رنگ های متنوع
  • قابلیت اجرا و تغییر حالت تنها با فشار دادن یک دکمه
  • نصب آسان و نظافت راحت
  • قابلیت تعویض
  • صرفه جویی در مصرف انرژی

نصب شیشه هوشمند پارتیشن شیشه ای

برای نصب شیشه هوشمند در پارتیشن های شیشه ای، مانند پارتیشن های شیشه ای معمولی، به یک چهارچوب یا همان فریم نیاز است و از آن جایی که این نوع شیشه ها با استفاده از جریان برق عمل می کنند، بعد از قرارگیری در چهارچوب باید سیم کشی های لازم نیز انجام شود. این نکته را در نظر داشته باشید که برای نصب و اجرای شیشه هوشمند نیازی به برق شهری نیست و یک اینورتر یا ترانس که برق 220 ولت را به برق آداپتوری تبدیل می کند، کافی می باشد.

برق داخل فریم به گونه ای به شیشه متصل می شود که زیبایی ظاهری پارتیشن را از بین نبرد و در این مسیر یک ریموت و گیرنده قرار می گیرد تا شما به راحتی بتوانید آن را خاموش یا روشن کنید و تغییراتی را در حالت شیشه ایجاد کنید. قبل از نصب پارتیشن های شیشه ای هوشمند حتما این نکته را در نظر داشته باشید که مواد، ابعاد، رنگ بندی و دیگر موارد را به گونه ای انتخاب کنید که بیشترین میزان هارمونی با دکوراسیون شما ایجاد گردد.

هزینه

در پارتیشن های شیشه ای هوشمند، بسته به ابعاد و جنس از مواد و متریال مختلفی استفاده می شود و باید به مواردی از قبیل ماندگاری و دوام پارتیشن، ابعاد پارتیشن، هماهنگ بودن طرح و رنگ پارتیشن با محیط نیز اهمیت داده شود. از آن جایی که شیشه های هوشمند دارای نوارها و فیلم های هوشمند و حساسی هستند و فناوری خاصی در آن ها به کار رفته است، قطعا از شیشه های معمولی گران تر خواهند بود. علاوه بر این، عواملی مانند متراژ پروژه و فریم پارتیشن، نوع شیشه، برند تولید کننده و تجهیزات به کار رفته بر روی قیمت نهایی این شیشه ها تاثیر خواهند گذاشت.