هوشمند سازی شیشه خودرو

هوشمند سازی شیشه خودرو

 

هوشمند سازی شیشه خودرو

با افزایش محبوبیت استفاده از شیشه های هوشمند، استفاده از این تکنولوژی در صنایع مختلف از جمله صنعت خودروسازی مورد استقبال قرار گرفته است. شیشه هوشمند با شیشه های قابل تعویض، نسل جدیدی از شیشه است که امکان تغییر حالت شیشه از شفاف به مات را برای کاربر و تنها از طریق فشردن یک دکمه فراهم کرده است، به همین خاطر، حریم خصوصی و امنیت بیشتری را برای افراد به ارمغان خواهد آورد. در این مقاله قصد داریم به برررسی هوشمندسازی شیشه خودرو بپردازیم.

شیشه هوشمند چیست؟

شیشه هوشمند یا Smart Glass، فناوری جدیدی است که شیشه با استفاده از جریان برق، از حالت شفاف به مات و بالعکس تغییر پیدا می کند و این کار تنها با فشردن یک دکمه امکان پذیر خواهد بود. شیشه های هوشمند از دو لایه شیشه تشکیل شده اند که ما بین آن ها یک فیلم هوشمند قرار دارد که از چند لایه تشیل شده است که یک لایه، هادی و رسانای جریان الکتریکی است و دو لایه داخلی و خارجی را شامل می شود و لایه میانی نیز دارای کریستال های مایع است که با اتصال جریان برق، به صورت نامنظم به حرکت در می آیند و با شکست نور، باعث می شوند شیشه حالت مات پیدا کند. با فشردن مجدد دکمه و قطع جریان برق، شیشه به حالت اولیه و شفاف در خواهد آمد.

مزایای هوشمند سازی شیشه خودرو

گرچه در حال حاضر هوشمند سازی شیشه خودرو به خودروهای لوکس تعلق می گیرد، اما به زودی شاهد عمومی شدن استفاده از این نوع شیشه ها در تمامی خودروها خواهیم بود. شیشه های هوشمند که ایمنی بیشتری را برای راننده و سرنشینان به همراه دارند، در شیشه جلوی ماشین، شیشه های جانبی و سانروف استفاده می شوند.
• سایه اندازی. زمانی که شما وسیله نقلیه خود را در یک روز آفتابی در خیابان پارک می کنید، می توانید از آفتاب گیر استفاده کنید اما فقط زمانی که خودرو در حالت پارک است می توانید از آن ها استفاده کنید. اما بکارگیری شیشه هوشمند این امکان را فراهم می کند که فیلم های موجود در شیشه، سایه اندازی را ایجاد می کنند، به گونه ای که 99 درصد نور خورشید را مسدود می کنند، در حالی که شفافیت شیشه ها و میزان دید برای راننده حفظ خواهد شد.
• کنترل دما و حرارت. این شیشه ها هم چنین باعث می شوند کمترین میزان گرما و حرارت در روزهای داغ تابستان وارد خودرو شود که علاوه بر صرفه جویی در مصرف بنزین، به محیط زیست نیز کمک خواهد شد.
• ایمنی بیشتر راننده. تابش نور خیره کننده خورشید به داخل خودرو حین رانندگی می تواند تمرکز و دید راننده را بر هم بزند و شیشه های هوشمند با مسدود کردن نور خورشید، ایمنی بیشتری را برای راننده به همراه خواهند داشت.

هوشمند سازی شیشه خودرو

قیمت هوشمندسازی شیشه خودرو

قیمت هوشمند سازی شیشه خودرو به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله: مواد و متریال به کار رفته، نوع برند شیشه، کارخانه تولید کننده و کیفیت مواد. توصیه می شود حتما قبل از خرید این نوع شیشه ها، مقایسه ای را در بازار داشته باشید تا بتوانید با بررسی قیمت ها و مد نظر قرار دادن کیفیت مواد، انتخاب بهتری را داشته باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × یک =