فهرست مطالب

گلس برد یا وایت برد شیشه ای، تخته شیشه ای است که جایگزین وایت بردهای قدیمی شده و مقاومت شیشه به کار رفته در آن به مراتب بیشتر از شیشه های معمولی می باشد. این روزها بسیاری از شرکت ها و مراکز آموزشی از این وایت برد برای نوشتن اهداف و برنامه های خود و هم چنین آموزش استفاده می کنند. در گلس بردها، فلز به پشت شیشه مونتاژ می شود و خاصیت مغناطیسی پیدا می کند. در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی کامل گلس برد بپردازیم.

گلس برد چیست؟

در زمان های قدیم که حتی تخته وایت برد هم نبود، استفاده از گچ مشکلات پوستی بسیاری را برای افراد ایجاد می کرد که به مرور تخته وایت برد وارد بازار شد و این قبیل مشکلات برطرف گردید. اما پیشرفت های تکنولوژی نشان داد که می توان از شیشه بر روی وایت بردها استفاده کرد و نسل جدیدی از وایت بردهای شیشه ای با نام گلس برد روانه بازار شد. آن را می توان در طرح ها و اندازه های مختلف تهیه کرد و معمولا می توان از هر دو طرف این نوع تخته ها نیز استفاده کرد. از آنان می توان در آموزشگاه ها، شرکت ها، مدارس و حتی اتاق کار در خانه استفاده کرد.

گلس برد

ویژگی های گلس برد

ممکن است گلس برد در ابتدا یک وایت برد شیشه ای ساده به نظر برسد، در حالی که چنین نیست و مواد به کار رفته در ساخت آن کاملا متفاوت است. از جمله ویژگی ها و مزایای استفاده از این تخته ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• نگهداری آسان. شرایط نگهداری از گلس بردها بسیار راحت است و از ان جایی که جوهر به داخل شیشه نفوذ نمی کند، بدون نیاز به استفاده از مواد شیمیایی و با استفاده از ابر یا اسفنج تمیز می شود. با این حال توصیه می شود نوشته ها بعد از مدت کوتاهی، پاک شوند و برای مدت طولانی روی وایت برد باقی نمانند.
• شفافیت بالا. این نوع وایت برد ضد لک است، کدر نمی شود و شفافیت خود را حفظ می کند.
• مغناطیسی بودن. خاصیت مغناطیسی آن، این امکان را فراهم می کند تا شما بتوانید وسایلی مانند ماژیک و تخته پاک کن را به تخته بچسبانید.

• مقاومت بالا. گلس بردها در برابر ضربه و خط و خش و فرورفتگی بسیار مقاوم هستند و رنگ به داخل آن ها نفوذ نمی کند.
• زیبایی ظاهری. استفاده از گلس برد به زیبایی دکوراسیون کمک می کند و از آن جایی که انواع مختلفی دارد، می توانید طرح و رنگ مورد نظرتان را متناسب با دکوراسیون انتخاب کنید.
• طول عمر بالا. گلس بردها در مقایسه با وایت بردهای معمولی، طول عمر بسیار بالاتری دارند، آن هم به این دلیل که مقاومت بالایی دارند.

 

اما نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که قیمت گلس بردها در مقایسه با وایت بردهای معمولی گران تر است، چرا که برای ساخت آن ها از مواد باکیفیت تری استفاده می شود، اما از آن جایی که برای مدت زمان طولانی عمر می کنند، نیازی به تعویض پیدا نمی کنند و قطعا به صرفه تر خواهند بود.

نکاتی که هنگام خرید گلس برد باید در نظر داشته باشید

• جنس گلس برد. از آن جایی که این نوع وایت برد شیشه ای است، باید به نوع شیشه که از شیشه سکوریت ساخته می شود، توجه شود و حتما مقاومت آن را در نظر بگیرید. شما می توانید با خرید این نوع وایت برد از اسمارت ویو، از مقاوم بودن شیشه گلس برد اطمینان خاطر داشته باشید. شیشه های سکوریت، مقاومت بالایی در برابر گرما دارند و در پی وارد آمدن ضربه، دچار شکستگی نمی شوند.
• ابعاد گلس برد. انواعی از گلس بردها در ابعاد مختلف در بازار موجود هستند که شما باید اندازه گلس برد را متناسب با فضایی که در اختیار دارید، انتخاب کنید. در صورتی که فضای کافی دارید، می توانید سراغ مدل های قابل حمل بروید تا بتوانید از وایت برد در مکان های مختلف استفاده کنید.
• رنگ گلس برد. رنگ آن را نیز می توانید متناسب با رنگ فضا انتخاب کنید و این نکته را در نظر داشته باشید که رنگ ماژیک باید متضاد رنگ صفحه گلس برد باشد.