فهرست مطالب

فروشگاه هوشمند

منظور از فروشگاه هوشمند چیست؟ فروشگاه چه چیزی یک فروشگاه هوشمند را می سازد؟ در حالی که مشتریان نمایشگرهای لمسی، واقعیت مجازی، اتاق‌ها و آینه‌های هوشمند و دیگر عناصر دیجیتال را تصور می‌کنند، فروشگاه های هوشمند یاد می‌گیرند که بهترین استفاده را از داده‌های داخلی و خارجی داشته باشند.

یک فروشگاه هوشمند از داده ها و تجزیه و تحلیل ها برای فروش خود استفاده می کند و بر اساس اقدامات گذشته و ورودی داده های جدید به یادگیری و بهبود ادامه می دهد.

زمینه های کلیدی برای شروع یک فروشگاه هوشمندتر

مدیریت تأثیرات خارجی

نیروهای خارجی چقدر بر فروش شما تأثیر می گذارند؟ آیا می توانید از اطلاعات بیرونی برای عملکرد بهتر فروشگاه خود استفاده کنید؟

فروشگاه شما در برابر نیروهای دنیای خارج مصون نیست. اگر باران می بارد، مشتریان ممکن است بخواهند چتر بخرند. اگر هوا آفتابی باشد، ممکن است به تعطیلات فکر کنند و عینک آفتابی، کرم ضد آفتاب و موارد دیگر بخرند. اگر فروشگاه شما در نزدیکی یک جاذبه توریستی اصلی قرار دارد، ممکن است در مقایسه با سایر مکان‌ها بر فروش شما تأثیر بگذارد.

بیشتر بخوانید:

شیشه هوشمند در منازل

مزایای شیشه های هوشمند

فروشگاه های هوشمند این اطلاعات بیرونی را جمع آوری می کنند و از آن برای به حداکثر رساندن جذابیت فروشگاه برای مشتریان بالقوه استفاده می کنند. راه‌حل‌های خرده‌فروشی را ارائه می‌کنند که از بینش‌هایی درباره آب و هوا، مکان، رویدادهای محلی و موارد دیگر برای مشاوره مدیران فروشگاه در مورد فعالیت‌های بازاریابی خود استفاده می‌کند. به عنوان مثال، نشان دادن محصولاتی که مکمل آب و هوا یا یک رویداد مهم محلی هستند.

فروشگاه های هوشمند، دقیقا می دانند که چه چیزی در قفسه ها و پشت آن وجود دارد. آنها می توانند تمام موجودی ها را حساب کنند و به حفظ سطح موجودی کافی کمک کنند.

قفسه‌های هوشمند نه تنها با استفاده از برچسب‌های قیمت دیجیتال، دقت قیمت را تضمین می‌کنند، بلکه نحوه ردیابی موجودی‌های موجود در فروشگاه‌ها را نیز تغییر می‌دهند. حسگرهای موجود در قفسه می‌توانند زمان تحویل گرفتن یا بازگرداندن محصولات را ردیابی کنند و بنابراین تشخیص دهند که کالای خاصی موجود نیست یا در حال اتمام است.

این مدیریت هوشمند موجودی پیامدهای بسیار زیادی برای فروشگاه ها دارد زیرا می تواند به کاهش هدر رفت بیشتر در زنجیره تامین، هم از نظر هزینه و هم از نظر محصول، کمک کند.

تصویر-فروشگاه-هوشمند--8547

زیبایی شناسی در فروشگاه هوشمند

اگر فروشگاه شما بتواند ظاهر و احساس خود را بر اساس جمعیت شناسی مشتریان داخلی تغییر دهد، چه؟ چه می‌شد اگر هر آگهی می‌توانست برای شخصی که به آن نگاه می‌کند تنظیم شود؟ اگر طراحی فروشگاه و تجارت بصری شما منعکس کننده نحوه استفاده مشتریان از فضا باشد، چه؟ با هوشمند سازی فروشگاه این امکان به راحتی امکان پذیر است.

برای مشتریان، یک فروشگاه هوشمند ممکن است با عناصر دیجیتال زیادی باشد، صفحه نمایش لمسی، تبلیغات دیجیتال، واقعیت مجازی، واقعیت افزوده، اتاق‌ها و آینه‌های هوشمند، سفارش صوتی و غیره. اما برای خرده فروشان، فروشگاه هوشمند، فروشگاهی است که از داده های داخلی و خارجی و اطلاعات مشتری برای فروش بیشتر استفاده می کند.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شیشه هوشمند در معماری به این لینک بروید. 

به همین ترتیب، اکنون برخی از فروشگاه‌ها صفحه‌های تبلیغاتی دیجیتالی دارند که به اندازه کافی هوشمند هستند تا آنچه را که برای مشتری خاص نشان می‌دهند، طراحی کنند. این ممکن است از طریق تشخیص چهره یا بر اساس محصولاتی باشد که آنها با آن تعامل دارند. این بدان معنی است که تجربه در فروشگاه همیشه برای مشتری متفاوت است. فروشگاه همچنین می‌تواند اطلاعاتی را در مورد نحوه واکنش مشتری به تبلیغات جمع‌آوری کند تا مشخص کند چه چیزی برای مشتری بیشتر تاثیر گذار تر است.

اگر به دنبال راهی برای کاهش مصرف انرژی در ساختمان ها هستید به این لینک بروید. 

محیط فیزیکی یکی از حوزه‌هایی است که فروشگاه‌ها هنوز برتری زیادی نسبت به خرید آنلاین دارند. فروشگاه‌های هوشمند این امر را با استفاده از داده‌ها برای بهبود طرح‌بندی‌ها، تبلیغات و تجارتی که جذب و درگیر می‌کنند، افزایش می‌دهند.

مزایای چندگانه

جایی که فروشگاه هوشمند واقعاً به وجود می آید، ترکیبی از همه این موارد است. اگر فروشگاه شما می تواند اطلاعات مربوط به آب و هوا را به طور دقیق جمع آوری کند، ممکن است توصیه کند که برخی از اقلام فصلی را اکنون در معرض فروش قرار دهید.

داشتن یک نمای کلی از موجودی در تمام فروشگاه‌ها به این معنی است که می‌توانید تجربیات بهتری را برای مشتری ارائه دهید.

خرده فروشی با جمع آوری داده های مربوط به فروشگاه ها و مشتریان پیشرفت زیادی داشته است و فروشگاه های هوشمند آینده، از این امر سود خواهند برد. آنها از هوش مصنوعی برای یادگیری از این اطلاعات استفاده خواهند کرد تا بهترین توصیه ها را برای افزایش فروش در زمان واقعی ارائه دهند. آنها الگوهای رفتاری را شناسایی کرده و از آن برای پیشنهاد اقداماتی که به این داده ها کمک می کند، استفاده می کنند. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با اسمارت ویو تماس بگیرید.