فهرست مطالب

صنعت هوشمند

صنعت هوشمند چست؟ صنعت هوشمند چه مزایایی دارد؟ تحول دیجیتال فقط اختراع مجدد محصولات صنعتی نیست. فرآیندهای صنعتی نیز در حال تغییر هستند. کارخانه‌ها و خطوط تولید به هم متصل می‌شوند و ارتباط برقرار می‌کنند، زنجیره‌های تامین کارآمدتر، تعمیر و نگهداری پیش‌بینی‌کننده، خدمات هوشمند و تصمیم‌گیری استراتژیک برای رقابت حیاتی هستند.

برای تولید کالاهای کارآمدتر و پایدارتر و ایجاد امکان تنظیم سریع با خواسته‌های مشتری، صنعت هوشمند مجموعه‌ای از فناوری‌ها را شامل می‌شود.

سیستم ها عمیقاً با یکدیگر ادغام شده اند و داده های بلادرنگ از هر قسمت از هر خط تولید تقریباً از هر نقطه قابل دسترسی است. این کارخانه همچنین به سیستم های خارجی متصل می شود، در حالی که به شدت توسط مکانیسم های دفاع سایبری محافظت می شود.

می تواند گفت، امروزه تحول دیجیتال به دروازه کارخانه رسیده است و روند بزرگ اتوماسیون صنعتی را به سطح جدیدی می برد.

کاربرد های صنعت هوشمند

1. صنعت هوشمند، از فناوری برای تولید هوشمند بهره ببرید

یک شرکت متمرکز بر صنعت هوشمند کار می کند تا مشتریان خود را درک کند و تولید خود را با خواسته های بازار تطبیق دهد. برای انجام این کار، تغییرات عمیقی را در نحوه درک تولید و مدل کسب و کار و همچنین شیوه های اجرای کار انجام می دهد. امروزه روش های کسب و کار نیز تغییر کرده است. درک این نکته مهم است که روندها توسط شرکت ها تعیین نمی شود، بلکه توسط مشتریان تعیین می شود که بر اساس نیازها و سلیقه خود تصمیم می گیرند.

بیشتر بخوانید:

کاربرد پنجره هوشمند

شیشه هوشمند در صنعت گردشگری

2. در یک صنعت هوشمند، مردم و فناوری دست به دست هم می دهند

پذیرش فناوری بدون در نظر گرفتن عنصر انسانی یکی از بزرگترین خطراتی است که می توان متعهد شد. ما شاهد عصر جدیدی هستیم که در آن ماشین‌ها و فناوری از توانایی انجام وظایف فیزیکی سریع‌تر و کارآمدتر از انسان‌ها به فعالیت‌هایی که شامل توانایی‌های شناختی و نیاز به سطح مشخصی از هوش هستند، تکامل یافته‌اند.

وظایف انسان همانطور که امروزه می شناسیم در حال دگرگونی هستند و جای خود را به ماشین هایی می دهند که می توانند کار را کارآمدتر و ارزان تر انجام دهند. اما تجربه نشان می‌دهد که پتانسیل واقعی آن مستلزم این است که افراد و فناوری هماهنگ کار کنند.

شما می توانید جهت اطلاع از هوشمند سازی شیشه خودرو به این لینک بروید.

3. صنعت هوشمند اطلاعات را آشکارا به اشتراک می گذارد

یکی از راه‌های شکست در هدف دستیابی به یک صنعت هوشمند این است که بخش‌ها یا حوزه‌های شرکت را فشرده نگه دارید و فکر نکنید که اطلاعات یک بخش می‌تواند برای بقیه بسیار مفید باشد. فرآیندهای قدیمی و عدم یکپارچگی بین طراحان، توسعه دهندگان و تولیدکنندگان، نوآوری و کیفیت محصولات و خدمات را تا حد زیادی محدود می کند.

تصویر-صنعت-هوشمند-9893

انعطاف پذیری و پیشرفت مدیریت با به اشتراک گذاری اطلاعات بین بخش های مختلف شرکت به دست می آید.

4. هوشمند سازی صنایع به معنای مسئولیت پذیری اجتماعی و زیست محیطی است

کسب و کارها باید به مسئولیت های اجتماعی و زیست محیطی خود عمل کنند. شرکت نمی تواند و نباید رابطه خود با جامعه را فراموش کند و باید تا حد امکان مسئولیت پذیر باشد.

5. یک صنعت هوشمند از فناوری برای نوآوری، پیش بینی و فعال بودن استفاده می کند

جهان خیلی سریع پیشرفت می کند و با سرعت پیشرفت هندسی رشد می کند که مغز ما قادر به درک آن نیست.

نادیده گرفتن آنچه در اطراف شما اتفاق می افتد، پیش بینی نکردن، فعال نبودن، نوآوری نکردن و ترس از شکست ناگزیر منجر به شکست می شود. نوآوری باید یک بخش اساسی و پویا باشد که انتظارات مشتری را برآورده کند.

با اسمارت ویو، کسب و کار خود را به سمت یک صنعت هوشمند واقعی متمرکز کنید، ما متعهد به تحول دیجیتال با هدف آینده صنعتی کارآمدتر، پایدارتر و هوشمند هستیم.

یک صنعت هوشمند باید بتواند اطلاعات را به دانش تبدیل کند تا استراتژی های بهتری ایجاد کند و افق خود را گسترش دهد.